Sa saad olla päris kunstnik

Nii nagu oma tõelist tunnet ei saa seletada ei endale ega teisele, ei saa seletada ka seda, miks mõni pilt lummab, aga teine sootuks külmaks jätab.
Arusaamise ja mõistmisega pole abstraktse kunsti juures küll midagi peale hakata. Spontaanselt maaliv kunstnik väljendab tundeid lihtsalt – pelgalt jooni, pindu või värve kasutades, ning nende omavahelisi seoseid, suhteid ja mahte ühendades.
Spontaanse maalimisega saab igaüks hakkama. On vaja vaid uljalt oma tundetuju nähtavaks maalida.
Spontaanse maalimise tulemuseks saame abstraktse kunsiteose, mis oma olemuselt on ebakonkreetne tundeväljendus, ühtaegu täpne ja määramatu; lennult haaratav või täiesti hoomamatu.

falck, Aili Vindi koolitus

Milline on Vaataja ja Kunstniku suhe?  Kuna spontaanne (abstraktne) maal on maalija väga isiklik tundeväljendus, siis saab vaatajagi selle vastu võtta ainult oma tunnetega, mitte mõistusega.
Kunstniku tundeväljenduse saab  kergelt vastu võtta, kui  vaataja  ise on kordki viibinud samalaadses kõrgendatud teadvuseseisundis.  Selles hapras äratundmise hetkes, kus miski liigutas hinge.
Spontaanse kunsti juurde kuulub lapselik vaimustus ja õhin.
Läbi  maalimise saab tunda seda ehtsat inimeseks olemise tunnet, mis avaldubki ju kergemeelsuses ja kiirgavas lõbususes. Kui äkki tunned, et ei tea ja ei tahagi teada, mitte millestki mitte midagi. – Mina maalin!  

 

Aili Vindi koolitus, Marvi maalib

Loomiskunsti mentorkoolituses tunneb äkki igaüks, kuidas on, kui polegi vaja olla liiga tõsine, nii asine, liiga saadaval ja kasulik, liiga nõudlikult must-valge.
Maalides  kogevad kõik
,  kui hea on olla värviline!