Oma laps on sulle parimaks õpetajaks

Täiskasvanud tahaksid olla täiuslikud, lapsed seda endalt ei nõua. Kui lapsel oleks selline suhtumine nagu täiskasvanul, siis ta astuks vaid ühe ebakindla sammu ja istuli ta jääkski. Laps õpib kukkudes ja tõustes. Aga täiskasvanud  löövad juba esimesel katsel põnnama – ei, see pole minu jaoks, ma ei oska, ei, ma ei saa, ei taha!    

Kui hindame last vaid saavutuste järgi, röövime temalt spontaansuse ja loomislusti. Ja õige varsti laps ei saa, ei julge ja ei oskagi enam oma loovust kasutada. Sest vanainimeselik  hing lapse sees vibutab näpuga ja ütleb nii – Ei tohi, nii aa, see pole võimalik!  –  On küll.

.ole värv 7. jpg

oma laps on andekaim õpilane

 

Elu on väikeste ja suurte inimeste pidev kõrvuti kulgemine. Me õpime üksteiselt elu lõpuni.

Sellepärast on loodud ka nädalavahetuseks või puhkuse alustamiseks perekesksed koolitusgrupid. Lõpuks ometi on lapsel  käes võimalus tõestada,  et tema mäng on sama tähtis kui lapsevanemale töö.

 

Koolituses lapsi jälgides meenub, mida ise lapsena nägime ja tundsime. Koos saab keskendunult õppida kuulamist, ootamist, märkamist, vaatamist – nägemist.  Õppida teist rahulikult ära kuulama. Õpetada oma lapsele, kuidas  tundeid ära tunda.
Olles ise  samuti loomiselainel, saab lapsevanem tunnetada märksa sügavamalt lapse olemust, tema kujutlusvõimet ja mõtlemisoskust. Tundekogemuse abil saab nüüd kergemini välja peibutada lapse tõelise ande, kutsumuse ja soovid.

 

  oma laps

 oma laps on parim õpetaja

 

Laps soovib kogu hingest, ohvrimeelselt, et tema vanemad teineteist armastaksid ja austaksid. Laske lapsel omal moel ennast õpetada ja armastada, ning  te kogete, et  laps on andekaim õpetaja, kes meil eales olnud.

 

.aiamood 14. jpgOma laps on parim õpetaja