Mida me loomiskunsti koolitusel teeme?

Loovus on eelkõige sisemine vabadus teha nii, nagu tunned ja tahad, ja teedki. Spontaanselt. Juba see on loovus, kui keeldud uskumast, et ennast ei saa muuta. Minus endas on võimalus!  Mina loon”. 

Loomisjõud ilmutab end täielikult alles siis, kui kokku saavad loomusund ja inimese tahtejõud. Mitte oskamatuses pole asi, vaid puhtal kujul tahtmises.
Seega, loomisjõud pole miskit muud, kui üks psüühiline nähtus, kus koos teevad tööd nii laps kui ka täiskasvanu sinu hinges. Magusaim loomishetk  Sinus eneses on käes siis, kui nemad tegutsevad ühel lainel.

 

 A. Vindi kujutusvõime koolitus

Loomiskunsti koolituse lõbus ja äkiline loomisakt võib esialgu tunduda küll mõnele absurdne, kuid tegelikult on see reaalse ja irreaalse piiri kaotamise hetk.
Kuid milleks seda vaja on? – Pööraselt jõuline „loomisekaos” arendab abstraktset tunnetust. Et ratsionaalne inimene teadvustaks, mida ta parasjagu hoopis tunneb, kui oma siiraid tundeseisundeid vastu võtab ja üle elab.
• Spontaanne maalimine ei nõua mingit maalimise- ja joonistamiseoskust. See ei ole kunstiõpe, kus tegudeinimesi kunstnikeks koolitatakse. Ometi on tulemused silma  ja käega katsuda 

 

 falck maalis selle seina

 

 

 

 

 

  falck-158

 

• Koolitusprotsessi käigus õpivad osavõtjad loomeimpulsse iseendas ära tundma ning neid oma viie meele abil taastama. 

• T(r)eenime oma isiklikku loomisannet. Kui hing rahul ja vaim on lennus, siis aktiviseerub aju töö märgatavalt. Inimene tegutseb nüüd õhinal ja usuga, et  kõik on võimalik. 

Kõrgendatud meeleolus sünnivad ainulaadsed pildid justkui kogemata.   Ma olen saanud hämmastava kogemuse, et andekad inimesed on andekad igal erialal. Seda ei kujutanud kohe ettegi!  

 

                                                       aiamood 14. jpgaiamood 14. jpgaiamood 14. jpgaiamood 14. jpgaiamood 14. jpg

 Koolituse lõpus valime välja igalt osalejalt 2-3 maali ja vahva grupinäitus ongi sündinud.

 

 

falck maalis

puuetega inimeste maalid1