Mängides, maalides, mängides

„Mängime seda mängu, et hakkame  päris kunstnikeks”, ütleksid lapsed.

Kujutame ette,   me hakkamegi mängima seda mängu, et oleme päris kunstnikud. Päris mängult. Kunstnikumängu juurde kuulub lapseliku vaimustuse ja õhinaga tehtu. See ülev meeleolu ja mänguvõlu, mida kunsti vaadates ei saa eales tundma.

Kunstnikuks olemise mäng  loomiskunsti koolituses on nagu TV kanali vahetamine, mida on vaja, et vabastada endas väljaelamata sisepinged. Olemegi nii tõsised, liiga asised! Aeg-ajalt tuleb anda endale võimalus lõdvestuda, et ergutada ka neid ajuosasid, mis on blokeeritud stresside, komplekside ja meid piiravate veendumuste poolt.

 

 koolituses mängimine

 

“Mida rohkem tõsidust, seda vähem mängu. Tõsidus püüab mängu vältida, aga mäng võib väga hästi ka tõsine olla. Kunagi oli kunst õnnistuseks ja enamasti polnud tal aimugi mõttest, mida ta endas kannab ja ilust, mida ta loob.” (Johan Huizinga)

Mäng on täiskasvanule julgustükk. – Mäng on ebakindel võimalus. Mäng on lapsik tegevus. „Mis sa mängid, parem õpi” – kõik me oleme seda kuulnud ja sadu kordi ise öelnud.
Mängiv inimene ei ole lapsik. Lapsikuks saab ta alles siis, kui mäng on igav või kui ei tea, kuidas mängida. Ennastunustavalt päris kunstnikku mängides, kirgastuvad nii füüsilised kui psüühilised reaktsioonid. See on seisund, kus valitsed end paremini, saadud kontakt tõelise iseendaga on tugevam ja otsesem ning sinus on palju rohkem reipust ja tähelepanu juba enne, kui midagi juhtuma hakkab. See on eelaimdus, st. ettetunnetamise võime.

 Kenno mängib ja maalib

Kui senini kasutasid valdavalt oma vasakut ajupoolt, mis aitab mõelda loogiliselt, siis nüüd hakkad rohkem kui kunagi kasutama oma paremat ajupoolkera, mis tegeleb keskendumis- ja omandamisvõime, inspiratsiooni ja loovusega; lõdvestumise ja ettekujutusvõimega.
Meenutan, et meeltemaailmas on mäng tõsi. Mida rohkem me mängime, seda enam hakkame taipama, et mängu ja elu vahel ei olegi rangeid piire, et elus nagu mänguski on palju tinglikke ja ilusaid reegleid, mille me enda jaoks ise või kellegiga nõustudes kehtestame. Sellepärast tuleb siin mängida tõsiselt.
Kenno koolitus