Puhkamise ja logelemise koolitus

„Üldiselt maksab laisklemise nautimine oluliselt vähem kui luksuse nautimine. Kõik, mida selleks vaja, on kunstnikuhing, kel kindel tahtmine leida täiesti kasutu päev ja veeta see täiesti kasutult” Lin Yutang.  Soovitus: minu koolituses muudame kõik nagu üks mees oma karmi elustiili ja hakkame elegantselt logelema. Nagu ütles üks väikene tüdruk: „Kui mina saan suureks, siis hakkan intelligendiks ja laisaks…. Kui viitsin.”
Meie ütleme, nagu ütles Lin Yutang:
„Kõige kultuursem inimene on targalt laisklev inimene.”
Te võite sellega nõustuda või mitte, aga praegu lepime tingimusteta kokku, et koolituses on kõige targem see, kes oskab targalt logeleda ja kultuurselt laiselda.

 

PWC koolitus

 Et paremini mõista loomiskunsti saladusi, lugesin hiljuti Lin Yutangi taoistlikust mõtlemisviisist. Mulle kui kunstnikule meeldib hiina inimlik ja elujaatav meel, mis hindab kõrgelt spontaansust ja lubab ka logeleda, nautida olemist. Lausa ülistab „rafineeritud hetke meelisklust”. Vanas Hiinas oli logelemine osa kultuurist ja hetkes viibimine oli kunst.

„Tõeline logeleja” on kunstnikuhingega inimene, kes peab olema logelemiseks päris korralikult ette valmistatud. – Et tema vaim ei väsiks ja ta oskaks kannatlikult oodata, kuni „miski puudutab ta hinge.”

 

maal-053

Loid mittemidagitegemine on kunstnikule meeletu vaev!  On kõige rängem töö. On pinget täis piin ja ootuse nauding ühekorraga. Nagu kogu meie elu. 

Ma soovitan –  elage ilma üleliigse pingutuseta!  Kuni olete vaba kõigest, nii eelarvamustest kui kivistunud seisukohtadest, isegi õpitust.   Siis on unustatud  ka hirm, et ma ju ei oska  ju maalida.  Palun, olge iseenda vastu inimlikumad:

 

  • Las olla seekord nii!
  • Laisklen nagu jaksan ja ei unusta pärast seda korralikult välja puhkamast…
  •  Jätan tegemata ja kõik saab tehtud …Küll juhus korraldab kõik…