Ajavõ(i)tmine ülikoolis

Olla ja püsida loomise hetkes, see on omamoodi kunst!

 

Ajavõ(i)tmine ülikoolis

Loovalt õppimisest ja õpetamisest ülikoolis

  Ootan kannatamatult loomiskunsti treeningut arhitektuurimagistrantidele mitte TTÜ Tallinna Kolledzis, vaid Jäneda mõisas, mis  saab olema kui loovalt aktiivne puhkus, kus õppimine on üks  ja ühine nakatav  tegevus. Iga intellektuaalne tegevus peaks algama spontaanselt ja põnevalt.

Just seal, igapäevasest rutiinist eemal ja kõik koos tõsimeelselt päris kunstnikku, skulptorit, inseneri ning linna- ja maastikuarhitekti mängides, hakkavad kõikidel  ja koos tööle nii vasak kui parem ajupool. Nii sünnivadki geniaalsed ideed!

Olla mõni aeg ennastunustava vaimustusega keegi teine, et hiljem kasutada loovalt teise eriala oskusi oma elus ja töös, see on broadering meetod. Mina vaid  julgustan ja aitan unustada viimasegi pidurdava tunde, et ma  ei oska, ja mõtte, et pole seda ju õppinud.

Ning ühtäkki on kõik võimalik.

 

Aeg on Raha

Kindel see, et  nii aja  kui  rahaga on vaja loovalt ringi käia.  Kui raha ei ole, siis tuleb võtta    aega: Aega rahakotist ei võta, aga õigel ajal tegutsemine on küll kulda väärt.

Võtame ja võidame kuldaväärt aega!  –

Kuidas siis?                                                      

Aja võtmine õigel ajal ja õigel määral on kindel aja võitmine. KUIDAS ? –  Ikka loovalt õpetades ja õppides!  

  • Praktiliselt saab  aktiivses loomiseprotsessis viibides, ühe hooga ära teha terve semestri töö. Milline ajavõit!  Siis ei pea tudengeid  iga kord uuesti (vaid mõneks tunniks!),  hakkama  loovuse lainele kruttima, jälle ja jälle “ülesse soojendama“, mis on loomisprotsessis kõige suurem energia- ja ajakulu. Viibida segamatult loomise voos ja loomishoos, (ja kui tahtmist on, siis muretult tegutseda kasvõi päeva-öö-päev koos ja  ühtesoodu), selline õppimisprotsessi läbiviimise ainulaadne võimalus on Jäneda mõisas nüüd olemas. Järjepidev loovuselaines kohalolek  säästab tohutult meie kõikide  raha, aega ja energiat, ning tulemused on  märksa  loomingulisemad.

 

NB! Sealsamas on hotell (45 euro eest  tuba ja hommikusöök kahele, lõuna Musta Täku Tallis).

  • See ongi see raha, mis muidu tuleks kulutada  bensiini peale ja sõitmise aeg, (mis on ka raha)  on hoopis loomiskunsti treeningu päralt.

Parimat soovides, Teie loomiskunsti mentor  Aili Vint

Comments are closed.